Środki do szamba – preparaty z bakteriami

Jak działają preparaty do szamba?

Głównym zadaniem preparatów do szamba jest efektywne przyspieszenie procesów biodegradacji zgromadzonych w nim nieczystości. Ich aplikowanie jest niezwykle proste i zazwyczaj ogranicza się wyłącznie do odmierzenia określonej ilości preparatu, a następnie wrzucenia go do toalety. Po spłukaniu wody spłynie on bezpośrednio do zbiornika, w którym rozpocznie swoją pracę. Stosowane w nich kultury bakterii skutecznie redukują nieprzyjemny zapach, co wpływa na komfort domowników.

Środki do szamba – zalety

Zalet stosowania środków do szamba jest wiele. Do najczęściej wymienianych zalicza się znacznie mniejszą częstotliwość opróżniania zbiorników oraz zredukowaną ilość osadów znajdujących się na ich ścianach. Dodatkowo, preparaty te skutecznie niwelują przykry zapach, który jest częstym problemem posiadaczy szamb. Dzięki temu przebywanie w ich sąsiedztwie będzie znacznie bardziej komfortowe. Środki te są również ekologiczne, dzięki czemu nie niszczą zieleni znajdującej się w pobliżu.

Preparaty do szamba – niezbędny środek w przystępnej cenie

Wybór specyfików do szamba jest niezwykle bogaty, a ich zakup uzależniony jest od aktualnych potrzeb i wymagań ich posiadaczy. Są to preparaty niezbędne do prawidłowego i długowiecznego funkcjonowania szamba, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Na naszej stronie mogą Państwo znaleźć szeroki wybór bakterii do szamba i innych specyfików w korzystnych cenach. Dzięki nim opróżnianie szamba będzie mogło odbywać się ze znacznie mniejszą częstotliwością, co czyni to rozwiązanie niezwykle oszczędnym.

Bakterie do szamba – poznaj ich zalety

Bakterie do szamba są specyfikiem niezwykle skutecznym. Ich główną zaletą jest znacznie mniejsza częstotliwość opróżniania zbiorników oraz widoczna redukcja ilości osadów znajdujących się na jego ścianach. Bakterie te likwidują także nieprzyjemne zapachy (znaczna redukcja amoniaku oraz siarkowodoru) oraz poprawiają sprawność działania szamba. Biorą pozytywny udział w biologicznej renaturyzacji przyrody – wprowadzone do środowiska przywracają równowagę mikrobiologiczną ekosystemów. Są niezwykle skuteczne, a przy tym korzystne cenowo.

Tabletki do szamba – skuteczne usuwanie przykrych zapachów

BIODENN K

Preparat do szamba skuteczny w mikrobiologicznej obróbce ścieków i nieczystości, w którego 1 gramie zawarte są 2 miliardy bakterii. Powoduje rozpad szkodliwych substancji, takich jak amoniak czy siarkowodór, hamuje rozwój patogennych drobnoustrojów i skutecznie udrażniania rury kanalizacyjne oraz systemy drenażowe.

SANIDENN TABS

Tabletki do szamba, w których składzie znajduje się ponad 5 miliardów bakterii (na jedną sztukę). Działają skutecznie w różnych warunkach i szerokim zakresie temperatur. Są bardzo skuteczne w redukowaniu kożuchów powierzchniowych i osadów dennych, likwidacji nieprzyjemnych zapachów oraz udrażnianiu drenaży.

SANIDENN

Bakterie do oczyszczalni SANIDENN, sprawdzające się w obiektach o pojemności większej niż 10m3. Może być stosowany w lagunach i szambach przydomowych, usprawniając ich działanie, a także likwidując kożuchy powierzchniowe. Działa w warunkach tlenowych i beztlenowych, udrażniając systemy i eliminuje przykre zapachy.