Zanieczyszczenia gleb to dziś powszechny problem, z którym mierzy się wielu rolników, przedsiębiorców czy właścicieli przydomowych ogródków. W związku tym, jak wielka bywa skala skażenia, często korzystają oni z dedykowanych do tego rozwiązań w postaci środków do oczyszczania gleby. Jakie zanieczyszczenia są wyjątkowo powszechne, a zarazem niezwykle niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i całych ekosystemów? Cała materia ropopochodna, którą jak się okazuje, skutecznie wyeliminować można za pomocą przeznaczonych do tego preparatów PETRODENN.

Dlaczego należy zadbać o kompleksowe usuwanie zanieczyszczeń ropopochodnych?

Tak jak można byłoby się spodziewać, substancje ropopochodne oddziałują negatywnie na całe środowisko – zarówno zwierzęta, ludzi, jak i rośliny. W przypadku dużego skażenia gleby mogą one spowodować jej wyłączenie z aktywności biologicznej nawet na 15 lat, niszcząc drobnoustroje glebowe oraz prowadząc do niedoboru tlenu. Zanieczyszczenia ropopochodne uniemożliwiają swobodne pobieranie wody i soli mineralnych, a także utrudniają oddychanie przez korzenie, co prowadzi do znacznego pogorszenia stanu flory. Mogą również wraz z wodą czy pokarmem przedostawać się do wnętrza organizmów, prowadząc do mutacji genetycznych, zmian hormonalnych, a w przypadku zwierząt także problemów skórnych oraz zaburzeń termoregulacji. Ponadto o bezpieczne i kompleksowe usuwanie zanieczyszczeń ropopochodnych warto zadbać również dlatego, że są silnie rakotwórcze.

PETRODENN – skuteczny preparat do oczyszczania gleb

PETRODENN to wieloskładnikowy środek przeznaczony do prowadzenia procesów bioremediacji gruntów skażonych substancjami ropopochodnymi, w którego skład wchodzą starannie wyselekcjonowane mikroorganizmy. Zostały one dobrane pod względem żywotności czy też zdolności do wspólnej integracji oraz multiplikacji w zanieczyszczonym środowisku, mogąc w ten sposób efektywnie radzić sobie z degradacją gleby. O czym warto pamiętać, decydując się na PETRODENN? Kluczowa okazuje się częstotliwość aplikacji i dynamika całego procesu bioremediacji, które powinny być ustalane indywidualnie w każdym przypadku po wstępnej analizie laboratoryjnej.

Oczyszczanie gleb z zanieczyszczeń ropopochodnych – efektywnie i bezpiecznie

Wysokiej jakości preparaty wspomagające rozkład materii ropopochodnej neutralizują, a zarazem usuwają szkodliwe zanieczyszczenia, poprawiając kondycję gleb. Są one w pełni bezpieczne dla człowieka i środowiska, dlatego można je stosować bez obaw o ekosystem czy też własne zdrowie. Postaw na wybrane przez nas produkty PETRODENN, ciesząc się korzystną ceną oraz pełną skutecznością już dziś. Zapraszamy!