Przydomowe oczyszczalnie ścieków sprzyjają ochronie środowiska i zrównoważonemu gospodarowaniu. Jednak korzystanie z takich rozwiązań wymaga odpowiedniego podejścia. Warto stosować naturalne środki do oczyszczalni przydomowych oraz dbać o odpowiedni skład odprowadzanych ścieków. Sprawdź, jakie biopreparaty wybrać i jak je stosować, a także dowiedz się, jak wpłynąć na sprawność instalacji by była na odpowiednim poziomie.
Przydatne środki do oczyszczalni przydomowych
Preparaty bakteryjne pozwalają na utrzymanie odpowiedniej równowagi biologicznej w oczyszczalni. To ona zapewnia rozkładanie nieczystości i ich neutralizację. Aby naturalne środki do przydomowych oczyszczalni mogły być skuteczne, niezbędne jest dbanie o jakość odprowadzanych ścieków, dlatego należy unikać:
- stosowania silnych detergentów,
- wyrzucania do kanalizacji resztek jedzenia,
- wylewania olejów, smarów.
Warto regularnie wprowadzać odpowiednie bakterie do przydomowej oczyszczalni, w szczególności w sytuacji, gdy używamy chemii domowej (proszków do prania, mydeł, szamponów, płynów i kostek do zmywania itp.) Pamiętaj także, żeby używać biologicznych środków do udrażniania odpływów zamiast silnie żrących preparatów.
Bakterie do przydomowej oczyszczalni – rodzaje biopreparatów
Wśród dedykowanych preparatów zawierających bakterie do przydomowej oczyszczalni można rozróżnić produkty o nieco zróżnicowanym działaniu. Należą do nich:
- tabletki do utylizacji ścieków i nieczystości,
- preparaty wspierające mikrobiologiczny rozkład tłuszczów,
- biopreparaty usprawniające działanie,
- produkty do redukcji osadów dennych.
Wszystkie rodzaje biopreparatów z bakteriami do oczyszczalni znajdziesz w ofercie Biobakt.
Jak stosować bakterie do oczyszczalni przydomowej?
Szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania bakterii do prywatnej oczyszczalni zależą od wybranego typu preparatu. Jego ilość należy dostosować do objętości zbiornika. Jeżeli masz pytania, chcesz dobrać najlepsze rozwiązanie, skontaktuj się z nami. Specjalizujemy się w zastosowaniu metod mikrobiologicznego usuwania skażeń oraz ochronie środowiska z wykorzystaniem biopreparatów o wysokiej skuteczności działania.