Preparaty do stawów kąpielowych

Skutecznie i niezawodnie

Aby korzystanie ze zbiorników wodnych było w pełni bezpieczne, warto jest stosować specjalistyczne preparaty do stawów kąpielowych. Każdy zbiornik wodny posiada dno, w którym sedymentują organiczne i nieorganicznie zawiesiny, tworząc osady denne. Osady denne tworzą się z materii organicznych, w skład których wchodzą nierozłożone, martwe szczątki organizmów oraz ich odchody stanowiące tzw. detrytus oraz sedymentujące cząstki sestonu. Drugą frakcję stanowi substancja nieorganiczna w postaci krzemionki, iłu, gliny niesiona przez dopływy z otaczającej akwen zlewni.

Czas narastania oraz skład osadów dennych uzależniony jest m.in. od trofii zbiornika. Osady denne zbiorników silnie troficznych magazynują duże pokłady biogenów, które zostają w ten sposób trwale lub na pewien okres wytrącone z obiegu w ekosystemie wodnym. Zahamowanie eutrofizacji poprzez stosowanie preparatów do stawów kąpielowych wpływa korzystnie na ograniczenie zakwitów, rozkwitów  przykrego zapachu wody oraz ograniczenie ilości glonów.

Sprawdź naszą ofertę preparatów do stawów kąpielowych

Czysta i przejrzysta woda w stawie kąpielowym daje możliwość relaksu oraz czerpania prawdziwej przyjemności z kąpieli w słoneczne dni. Chcąc zagwarantować sobie czystość akwenu warto zaopatrzyć się w preparaty do stawów kąpielowych. Jest to rozwiązanie, które w łatwy sposób przyczynia się do usuwania szkodliwych brudów, sprawiając, że kąpiel we własnym ogrodzie będzie nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdą Państwo specjalistyczne środki w korzystnych cenach.